Jüt Taban Örtüsü

Jüt Taban Örtüsü

Jüt Taban Örtüsü sera ve benzeri tarım alanlarında zemine serilen ve daha verimli bir yetiştiricilik yapılmasına olanak sağlayan özel bir üründür. Sera taban örtüsü olarak üretilen ürünler sahip olduğu özellikler bakımından tarıma yönelik bazı avantajlar sağlamaktadır. Özellikle sebze ve meyve yetiştiriciliğinde birçok olumsuz etkiyi ortadan kaldırmak üzere tercih edilen sera taban örtüsü tarımcılığın dışında farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. jüt taban örtüsü belirli bazı özelliklere sahip olan ve bu özellikler nedeniyle sebze ve meyve yetiştiriciliğinde birçok farklı avantaj sağlayan bir ürün çeşididir.

Jüt Taban Örtüsü nedir

Jüt Taban Örtüsü sorusu profesyonel seracılar tarafından biliniyor olsa da amatör olarak meyve ve sebze yetiştiriciliği yapan kişiler için cevabı aranan bir sorudur. Özellikle son yıllarda hobi bahçelerinin artması ile birlikte amatör olarak sebze ve meyve yetiştiriciliği yapan kişilerin sayısı da artış göstermektedir. Bu durum beraberinde sera taban örtüsünün ne olduğu ve ne işe yaradığı sorularını da gündeme getirmektedir.

Jüt Taban Örtüsü

Sera taban örtüsü tarım yapılan alanların tabanına serilen ve burada yabancı otların çıkmasını engelleyen bir üründür. Serildiği alanlarda toprağın ısısını koruyan ve aynı zamanda çamurlaşmayı engelleyen sera taban örtüsü fotosentez etkinliğini de artıran bir özelliğe sahiptir. Yüksek ağırlıkta ve siyah renkte üretilen bu ürünler zirai örtüler olarak bilinmektedir.

Jüt Taban Örtüsü ne işe yarar

Girdiğiniz birçok serada tabanda siyah renkte dikkatinizi çeken Jüt Taban Örtüsü ne işe yarar denildiğinde bu ürünlerin tarıma sağlamış oldukları çok önemli avantajlar ön plana çıkmaktadır. Sera taban örtüsü çok daha verimli bir yetiştiricilik için tercih edilmektedir.  Öncelikli olarak bu ürünler serildiği alanlarda çamurlaşmayı önlemektedir.  Sebze ve meyve yetiştiriciliğinde en önemli olumsuz etkenlerden birisi olan yabancı otların çıkmasına ve bu otların sebze ve meyveleri sarmasına engel olmaktadır. Her ne kadar ağır ve kalın bir yapıda olsa da su geçirme özelliği sayesinde toprağın hava ve su almasını desteklemektedir.  Yine siyah renkli yapısı ışık difüzyonu sağlayarak fotosentez etkinliğini artırmaktadır.  UV katkılı bir ürün olarak toprağın ısısını koruyan sera taban örtüsü sebze ve meyve yetiştiriciliğinde etkin bir rol oynamaktadır.

Jüt Taban Örtüsü özellikleri

Sera taban örtüsü daha verimli bir tarım için seracılık yapılan alanlarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu amaç için özel olarak üretilen sera taban örtüleri sahip olduğu özellikler bakımından ön plana çıkmaktadır. Sera taban örtüsü özellikleri şöyle sıralanmaktadır;

  • Ürünler %100 polipropilen malzemeden üretilmektedir.
  • Kullanım ömrü iklim koşullarına bağlı olarak 3-5 yıl arasında değişmektedir.
  • Taban örtüsü olarak kullanıldığı alanlarda toprağın ısısını korumaktadır.
  • Üretildiği malzeme yapısı gereği suyu geçiren bir özellik taşımaktadır. Su geçirgenliği olan bu ürünler çamurlu aşmayı engellemektedir.
  • Sera taban örtüleri üzerinde 20 santim aralıklarla çizgiler bulunmaktadır.  Böylelikle sebze ve meyve ekimlerinde fidanların dizilmesi için kolaylık sağlamaktadır.
  • Siyah renkte olan bu ürünler Işık difüzyonuna olanak sağlamaktadır. Böylelikle her yönden daha homojen Işık alarak fotosentez etkinliğini artırmaktadır.
  • Sera taban örtüsü özellikleri sayesinde aldığı güneş ışığını homojen ve iyi bir şekilde dağıtarak bitki köklerinin de bu ışıktan faydalanmasını sağlamaktadır.
  • Bu ürünler gün boyunca almış olduğu güneş ışığını etkin bir şekilde dağıttığı için homojen bir ısınma sağlamaktadır. Dolayısıyla sera içerisinde kontrollü bir şekilde sıcaklığının korunmasına yardımcı olmaktadır.
  • Sera Taban örtüsü fiyatları sağlamış oldukları avantajlara bakıldığında ve kullanım ömrü baz alındığında oldukça ekonomik ve verimli bir fırsat olarak tercih edilmektedir.

Jüt Taban Örtüsü fiyatı

Jüt Taban Örtüsü fiyatı belirlenirken baz alınan en önemli kriter kullanıldığı alanın büyüklüğüdür. Her bir sera alanı birbirinden farklı büyüklüklerde hazırlandığı için tavanlarda kullanılan Sera örtüleri de bu büyüklüklere bağlı olarak özel olarak hazırlanmaktadır. Ve sera taban örtüsü fiyatları belirlenirken seraların iç hacmi dikkate alınarak bir fiyatlandırma yapılmaktadır.

En ucuz Jüt Taban Örtüsü fiyatlarını araştırarak satın alma gerçekleştirmeniz sizlerin avantajına olacaktır. Bu ürünlerin doğru bir şekilde kullanımı sağlandığında 3-5 yıl arasında bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Dolayısıyla belirli aralıklarda yenilenmesi gereken sera taban örtüsü için en ucuz fiyatlarla satın alma yapabilmek önemli olacaktır. ot çıkmasını engeller.

16.12.2022
187
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1