Çit Filesi

7.500₺ 6.000 ₺
Çit Filesi

Bahçe Çit Filesi Özellikle bahçelerde koruma ve sınırları belirleme amacı ile çitler kullanılmaktadır. Bir nevi duvar görevi gören çitler çoğunlukla dikenli tellerle hazırlanmaktadır. Tek başına çit kullanımı sadece sınırları belirlemeyi ve bahçe alana girişi engellerken çitlerin file ile daha korunaklı hale getirilmesi kullanım amacını güçlendirmektedir. Bahçeleri çevrelediğiniz çitler çit filesi ile uygulandığında artık tam bir duvar görevi görecektir. Dışardan bahçelik alanın görünmemesini sağlayacak ve böylelikle daha korunaklı bir alan haline dönüşmesini sağlayacaktır.

Bununla birlikte çit filesi olarak üretilen ürünlerin güneşten koruma gibi farklı özellikleri ve farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Bu ürünler her bir kullanım alanı için ihtiyaca göre farklı özelliklerde üretilmektedir.

Çit Filesi Özellikleri ve Avantajları

Çit filesi kullanım amacı

Çit filesi aynı zamanda gölgelik çit filesi olarak da bilinmektedir. Farklı birçok alanda karşımıza çıkan bu ürünlerin sağlamış olduğu önemli avantajlar bulunmaktadır. Gölgelik çit filesi olarak tercih edilen farklı dokuma kalınlığındaki ürünler;

 • Kullanıldığı alanlarda dış bölge ile görüntüyü kesmektedir.
 • Rüzgârı ve tozu engellemektedir. 
 • Sera gibi alanlarda kullanıldığında aşırı yağış, rüzgâr ve güneşin önüne geçmektedir. 
 • Çay bahçeleri, kafeler ve kişiye özel bahçelik alanlarda kullanılarak daha dekoratif bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.
 • Oturma alanlarında kullanıldığında, kullanıldığı bölgeyi zararlı güneş ışınlarından korumaktadır.
 • Meyve hasadı yapılan bahçelerde özellikle dut, zeytin ve kayısı gibi meyveleri toplamak ve kurutmak amacı ile kullanılmaktadır. 
 • Farklı özelliklerde üretilen çit filesi çeşitleri kullanıldığı alanlar da çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Bu ürünlerin özellikleri ve sağlamış olduğu avantajlardan bazıları şöyledir;
 • Farklı renk alternatifleri ile çevre düzenlemesine estetik bir görüntü kazandırmaktadır.  Kullanıldığı alanda dekoratif ve şık bir görüntü oluşturmaktadır.
 • Çit filesi montajı oldukça kolay bir uygulamadır. Kısa sürede ve pratik bir şekilde montajı yapılabilmektedir.
 • Bakım gerektirmeyen ürünler olması nedeniyle kolay bir kullanım imkanı sunmaktadır.
 • Alternatif yöntemler ile kıyaslandığında sağlamış olduğu avantajlardan birisi de en ekonomik ürünlerden birisi olmasıdır.
 • Farklı renklerde üretildiği için bahçelerle bütünlük sağlayabilmektedir.
 • Farklı dokuma kalınlıklarında üretilmektedir. Dokuma kalınlıkları kullanıldıkları alanlara göre seçilmektedir.
 • Dış darbelere karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Paslanma gibi bir sorun söz konusu değildir.
 • Olumsuz hava koşullarından etkilenmeyecek ve kolay deforme olmayacaktır.  Bu nedenle uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunmaktadır. 
 • Delikli örgü yapısı sayesinde hava sirkülasyonu sağlamaktadır.
 • Mukavemetli yapısı sayesinde güvenlik bariyeri olarak kullanılabilmektedir.
Foto Galeri

Çit filesi fiyatları

Çit filesi fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat belirlenirken baz alınan özelliklerden birisi dokuma sıklığıdır. Bu ürünler %40, %55, %75 ve %95 dokuma sıklığına sahiptir. Amacınıza en uygun olan çit filesini seçerken dokuma sıklığı baz alınmakta ve ürünlerin fiyatlandırmalarında bu değerler önem taşımaktadır.

Dokuma sıklığı ile birlikte kullanılacak olan alanın metrekaresi fiyatlandırmaları etkilemektedir. Çit filesi satışı metrekare olarak yapılmaktadır. Ve kullanılacak olan alanın büyüklüğüne göre fiyatlar değişmektedir.

En ucuz çit filesi

Çit filesi satın alırken ürünlerin kalitesi ile birlikte fiyatları da önem taşımaktadır. En ucuz çit filesi seçimlerini yaparken aynı zamanda satın aldığınız ürünlerin kaliteli olmasına önem vermelisiniz. Çünkü kaliteli dokumalarla ve kaliteli işçilik ile üretilen çit filesi modelleri uzun yıllar hiçbir ekstra masraf gerektirmeden güvenle kullanılmaktadır. Dolayısıyla en ucu fiyatları araştırırken bu fiyat kalite ikilemine göre araştırma yapmalısınız.

Firmamız bünyesinde farklı özelliklere sahip kaliteli ve uygun fiyatlı çit filesi üretim ve satışı yapılmaktadır. Kaliteli malzemelerle hazırlanan ürünlerimizi uzun yıllar, eksi bir masraf gerektirmeden güvenle kullanabilirsiniz. Bunun için kullanım alanına en uygun kalınlıkta dokuma sıklığına sahip olan ürünleri seçmelisiniz. Doğru ürün seçimi için deneyimlerimizden faydalanabilirsiniz. çünkü doğru alanlar için doğru ürün seçimi kullanım ömrünü ve kullanım verimliliğini direk olarak etkilemektedir.

Sıkça Sorulanlar
Bahçe filesi ne işe yarar?

Tel örgü filesibahçe tel çit örtüsü olarakta bilinen, çit üzerine monte edilerek kullanılan ve görüntü kesmek, rüzgarı önlemek, estetik bir görünüm yakalamak için tercih edilen bir file sistemidir. Çit fileleri örme sıklığına göre %95, %75, %55 ve %40’lık gölgeleme oranlarına sahiptir.

Bahçe Filesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe filesi alırken ürünün dayanıklı ve dış etkenlere karşı dirençli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Kuş, zararlı böcek gibi diğer canlıların da zarar veremeyeceği dayanıklılıkta olması kullanıcılar için avantajlı bir durumdur. Olası yırtılmaya karşı dirençli olması da tüketiciler tarafından tercih edilirken dikkat edilen diğer önemli noktadır. Kullanım yerine ve amacına bağlı olarak ürünün gölgeleme oranına da dikkat edebilirsiniz.

Bahçe Filesi Çeşitleri Nelerdir?

Bahçe çitlerinde kullanabileceğiniz modellerde baskılı ya da baskısız olan alternatifleri tercih edebilirsiniz. Baskısız modellerdeki bahçe fileleri, yüksek kaliteli ve dayanıklı olarak üretilir. Yıpranma ve solma gibi durumlarla karşı karşıya kalmadan uzun ömürlü olan bu ürünleri tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Yeşil, bej, gri, mavi, beyaz ya da siyah gibi farklı renk seçenekleri sunan bahçe fileleri estetik görünümü sayesinde ortamın ambiyansına güzel bir şekilde uyum sağlar.

Gölgelik File Modelleri

Gölgelik file günümüzde her alanda oldukça fazla talep gören ürünlerdir. Gölgelik filelerin kullanım alanlarında göre farklı renkleri ve modelleri bulunmaktadır. Genellikle siyah, yeşil ve gri renklerine talep olsa da müşterilerin isteğine göre farklı renklerde gölgelik file üretimi yapılmaktadır. Gölgelik file modelleri arasında en çok talep edilen bahçe gölgelikleri olmaktadır. Bahçe gölgelikleri ile bahçe ve açık alanlarda sorunsuz şekilde zaman geçirebilir ve sağlıklı şekilde D vitamini almış olursunuz.

Zira insan vücudunun D vitaminine ihtiyacı da vardır. Uzmanlar güneşli alanlarda vakit geçirerek bu vitaminin sağlanabileceğini belirtiyorlar. Gölgelik file modelleri ve kullanım alanlarına göre ebatları değişebilmektedir. Genellikle 1 metre olarak tasarlanan ürünler yine müşterilerin isteği ile farklı ebatlarda üretilebiliyor.

Kullanım Klavuzu

Çit Filesi

Özellikle bahçelerde koruma ve sınırları belirleme amacı ile çitler kullanılmaktadır. Bir nevi duvar görevi gören çitler çoğunlukla dikenli tellerle hazırlanmaktadır. Tek başına çit kullanımı sadece sınırları belirlemeyi ve bahçe alana girişi engellerken çitlerin file ile daha korunaklı hale getirilmesi kullanım amacını güçlendirmektedir. Bahçeleri çevrelediğiniz çitler çit filesi ile uygulandığında artık tam bir duvar görevi görecektir. Dışardan bahçelik alanın görünmemesini sağlayacak ve böylelikle daha korunaklı bir alan haline dönüşmesini sağlayacaktır.

Bununla birlikte çit filesi olarak üretilen ürünlerin güneşten koruma gibi farklı özellikleri ve farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Bu ürünler her bir kullanım alanı için ihtiyaca göre farklı özelliklerde üretilmektedir.

Aktif Kampanyalar
Bahçe Çit Filelerimizde Tek Renk Şerit Kenarı Kullanmaktayız Yeşil Renk

3 cm 4 cm Veya 5 cm Enlerinde Kullanmaktayız.

Çit filesi kullanım alanları

Çit filesi açık alanları çit ile çevrelemek ihtiyacı duyulduğunda tercih edilen ürünlerden birisidir. Ne tür bir alan olursa olsun bu bölümü çit ile bölmek, ayırmak veya çevrelemek gerektiğinde farklı renk ve dokuma kalınlığı alternatifleri ile bahçe çit filesi tercih edilmektedir. Bu ürünlerin yoğunlukla kullanıldığı alanlar;

 • Bağ ve bahçeler,
 • Cafe ve çay bahçeleri,
 • Açık alan – kır düğün salonları,
 • Teras veya balkonlar,
 • Açık yüzme havuzlarıdır.
13.10.2022
356
Ziyaretçi Yorumları (5)

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1