İnşaat iskele filesi

Popüler
4.000 ₺
İnşaat iskele filesi

İnşaat iskele filesi inşaat sektöründe kullanılan en önemli malzemelerden birisidir. Yüksek yapılı inşaatlara kurulan inşaat iskelelerine monte edilen iskele filesi çeşitli kazaların önlenmesi, inşaatta oluşan görüntü kirliliğinin giderilmesi ve inşaat yapımındaki gürültünün dışarıya yansımasını önlemek gibi çok önemli avantajlar sağladığı için yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. İnşaat iskele filesi olarak adlandırılan malzemeler inşaatların dış cephelerine kurulan iskeleye monte edilmektedir. Oldukça kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilen inşaat iskele fileleri inşaat sektörü ile birlikte sanayi ve tarım gibi farklı birçok sektörde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

İnşaat İskele Filesi Kullanım Alanları

İnşaat koruma filesi olarak da bilinen İnşaat fileleri polietilen malzemeden üretilen dayanıklı ve güçlü bir üründür. Tüm İnşaat alanlarında iskeleye orta ve kullanılan bu ürünlerin öncelikli amacı şantiye içinde ya da şantiyeye yakın şekilde yürüyen işçi ve yayaları inşaattan düşecek her tür malzemeye karşı korumaya almaktır. Özellikle olumsuz hava koşullarında, rüzgar ve yağmur söz konusu olduğunda dayanıklı yapısı ile güvenli bir koruyucu olarak kullanılmaktadır.

İnşaat filesi kullanımı hemen hemen her inşaat alanında önemli bir güvenlik önlemi olarak görülmektedir. Can ve mal güvenliğini korumak için farklı birçok çeşitli ve özellikle üretilen İnşaat fileleri ortamın güvenliğini sağlamak için kullanılan özel ürünlerdir.

İnşaat iskele filesi
İnşaat iskele filesi

İnşaat İskele Filesi Özellikleri
 • İnşaat filesi fiyatı sahip olduğu özellikler ve sunduğu avantajlara bakıldığında oldukça ekonomik kalmaktadır..
 • Basit bir yapıya sahip olduğu için kolaylıkla monte edilebilmektedir.
 • Dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.
 • Esnek bir yapıya sahip olduğu için düşmanın enerjisini tolere etmekte ve inşaat işçilerinin yaralanma ihtimalini en alt düzeylere indirmektedir.
 • Çalışma seviyesinin altına kurulduğunda yukarıdan düşebilecek her tür malzemeyi tutarak koruma sağlamaktadır.
 • İnşaat çalışanlarının düşme mesafesini azaltarak düşme sonucu oluşabilecek tüm etkiyi hafifçe etmektedir.

Büyüklü küçüklü tüm şantiyelerde can ve mal güvenliğini korumak amacıyla birçok farklı önlem alınmaktadır. Dış cephe iskele filesi olarak da adlandırılan İnşaat fileleri bu önlemlerden biridir. İnşaat filesi olarak üretilen ürünler farklı bazı özelliklere sahiptir. İskelenin kaplanmasının sağlayan inşaat fidelerinin genel özellikleri şöyledir;

 • İnşaat fileleri farklı dokuma sıklıklarına sahiptir. Dokumalarına göre %35, %55, %75 ve %95 sıklığında üretilmektedir.
 • Çok hafif bir yapıya sahiptir.
 • Yırtılmaya karşı dayanıklı ve güvenlidir.
 • Yoğun bir ara örgüsü ile hazırlanmaktadır.
 • Çevre dostu malzemelerden üretilmektedir.
 • Su ve asit gibi yıpratıcı malzemelere karşı dayanıklı bir yapıdadır.
 • Hava sirkülasyonlu sağlayacak delikli bir yapısı bulunmaktadır.
 • Çok geniş bir yüzey alanına sahip olduğu için reklam çalışmaları için uygun bir alan yaratabilmektedir.
Foto Galeri

İnşaat Koruma Filesi Avantajları

İnşaat alanlarında yaşanan iş kazalarının önüne geçebilmek için kullanılan en önemli ürünlerden birisi inşaat koruma fileleridir. Özellikle yüksek yapılı binalarda kurulan İskele sistemleri için düşmeyi dolduran ve yaralanmayı hafifleten önemli bir güvenlik sistemi olarak tercih edilmektedir. Esnek bir yapıya sahip olan inşaat koruma filelerinin kullanım amaçları ve sağladığı avantajlar şöyledir;

 • Yüksekte çalışma gerektiren alanlara kurulduğundan düşmeyi durduran ve yaralanmaya hafifleten bir sistemdir.
Sıkça Sorulanlar
Iskele filesi nedir?

İskele filesi inşaatlarda, her çeşit malzeme düşmesini engellemek, dış görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak, gürültüyü önlemek ve çalışanların hava koşulları nedeniyle işi engelleyecek sorunları ortadan kaldırmakta kullanılan fileler, iskele filesi anlamına gelir.

İnşaat filesi nedir?

İnşaat güvenlik filesi, yüksekten düşme risklerine karşı pasif koruma sağlayan düşme durdurma sistemidir. Yüksekte çalışma gerektiren alanlarda kurulması iş güvenliğine ciddi oranda katkı sağlar.

Bahçe filesi ne işe yarar?

Tel örgü filesibahçe tel çit örtüsü olarakta bilinen, çit üzerine monte edilerek kullanılan ve görüntü kesmek, rüzgarı önlemek, estetik bir görünüm yakalamak için tercih edilen bir file sistemidir. Çit fileleri örme sıklığına göre %95, %75, %55 ve %40’lık gölgeleme oranlarına sahiptir.

En ucuz İnşaat iskele filesi fiyatları

Şantiye ve inşaat alanlarında can ve mal güvenliğini korumak amacıyla kullanılan inşaat iskele filesi modelleri satın alınırken önceliğiniz bu ürünlerin dayanıklılığı ve kalitesi olmalıdır.  Satın alma amacınıza hitap edebilen ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kalite düzeyine sahip ürünlerin kullanılıyor olması hayati bir önem taşımaktadır. Dolayısıyla dış cephe filesi fiyatları bu aşamada değerlendirmeye almanız gereken ikincil konu olacaktır.

En ucuz inşaat iskele filesi fiyatlarını araştırırken en kaliteli ürünler için sunulan en uygun fiyatları baz almalısınız.

Kullanım Klavuzu

İnşaat iskele filesi fiyatları 

İnşaat filesi olarak üretilen farklı özelliklerde ürünler bulunmaktadır. Çoğunlukla polietilen malzemelerden üretilen İnşaat fileleri farklı dokuma kalınlıklarına sahip ürünlerdir. Aynı zamanda bazı üreticiler tarafından farklı renk alternatifleri ile üretilebilmektedir. Dolayısıyla inşaat iskele filesi fiyatları sahip olduğu özelliklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 

İnşaat filesi satışında metrekare hesabı yapılmaktadır. Kullanılacak olan alanın büyüklüğüne göre metrekare bazında satın alınan bu ürünlerde fiyatlandırmalar büyüklüklere göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla inşaat filesi fiyatları kullanılacak olan alanın büyüklüğüne ve satın alınacak olan ürünün dokuma sıklığına göre farklılık göstermektedir.

Aktif Kampanyalar
İnşaat iskele filesi

File gölgeliklerin sunmuş olduğu en önemli avantaj hiç kuşkusuz yapının görüntüsünü kesmesidir. Dışarıdan bakıldığında görünmeyecek fakat içerden dışarısı rahatlıkla görünecek şekilde bir gölgelik file tercih edilmesi hem estetik açıdan hem de konfor açısından oldukça büyük fayda sağlar. Bu avantajlardan yararlanmak için uygulama yapılacak alana göre Gölgelik file top fiyatları özenle araştırılmalıdır.

İnşaat iskele filesi Fiyatları

File gölgeliklerin tüm avantajlı durumları ve aynı zamanda ürünün markası, modeli, kullanım şekli ve son olarak ta fiyatı dikkate alınarak gölgelik sistemleri tercih edilmelidir. Gölgelik fiyatları araştırılarak uygulamaya karar verilmelidir. Gölgelik file sitesi üzerinden rahatlıkla file modellerini inceleyebilir ve tüm gölgelik seçenekleri hakkında kolaylıkla detaylı inceleme yapabilirsiniz.

13.10.2022
263
Ziyaretçi Yorumları (1)

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1