Gölgelik File

Gölgelik File

Gölgelik File gölgeleme amaçlı olarak kullanıldığı gibi, dekoratif amaçlıda tercih edilmektedir. Sıcak ayların başlangıcı ve yaz aylarının kavurucu sıcaklığında, üstü açık alan ve mekan gibi yaşam alanlarını güneşin yakıcı sıcaklığından olaylarından korumak amacıyla üretilen PP file çeşitlerinde gölgeleme filesi adı verilmektedir.

Polietilen malzeme ve raşel dokuma makineleri ile üretilen ve birbirinden farklı ebatlarda hazırlanan gölgeleme filesi modelleri farklı renk alternatifleri ile güçlü bir koruyucu olarak görev yapmaktadır. Kullanıldığı alanlarda öncelikli amacı kaliteli ve sağlıklı gölgelik alanlar oluşturmak olan gölgelik fileler aynı zamanda toz ve yağmur gibi dış etkenlerin de önüne geçerek daha verimli yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacaktır.

Gölgelik file Kısaca Nedir?

Gölgeleme filesi açık bir alanda güvenli ve kaliteli gölgelik bir alan oluşturmak istediğinizde tercih edebileceğiniz ürünlerin başında gölgelik file modelleri gelmektedir. Farklı dokuma kalınlığına

sahip olan gölgeleme filesi modelleri tüketicilerin tercihleri doğrultusunda, kullanım amacına göre satın alınmaktadır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan bu ürünler istenilen ebatlarda hazırlanabilen ekonomik bir yöntem olarak tercih edilmektedir.

Gölgelik file nedir ve ne işe yarar diye araştırma yaptığınızda öncelikli olarak karşımıza çıkan açıklamaların başında güneş alan açık alanları güneş ışınlarından korumak amacıyla üretilen

ürünler olduğu yer alacaktır. Özellikle ilkbahar ve yaz mevsiminde etkisini arttıran güneş ışınları insan sağlığını tehdit eden önemli unsurlardan birisidir. Bahçe gibi güneş alan açık alanlarda UV

ışınlarını en aza indirmeyi hedefleyen ve kaliteli gölgelik alanlar oluşturmanızı sağlayan gölgelik file modelleri yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Bahçelerde Kullanılan Koyu Yeşil Gölgelik File

Bina, Yapı, Bahçe, Villa gibi dış mekânların görüntüsünün güzel olması hava akımının kontrolünü sağlanması havadaki tozların engellenmesi güneşin zararlı etkenlerinden korunması gibi birçok amaç ile bahçelerde 95’lik gölgelik file çeşitleri kullanılmaktadır. Hayatımızın her alanına giren bu fileler çok amaçlı olarak kullanılır. Çift filesi ürünleri %95 sıklıkla üretilmektedir.

Dış mekânlarda en uygun renk olarak yeşil renk sıklıkla tercih edilir. Gölgelik file ürünleri satışı için araştırma yapılırken kalitesinin yanı sıra gölgelik file metre fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bu konuda gölgelik file internet adresi bu amaca uygun olarak hizmet sağlamaktadır. Bu tarz ürünleri satın alırken bazı bilinmesi gereken noktalarda atlanmamalıdır.

Gölgelik Filelerden Çit Filesi Üretimi

Çit filesi avantajları ve kişiye sunmuş olduğu ayrıcalıklar arasında çok sayıda özellik mevcuttur. En önemli özelliği ise ilk olarak ürünün dayanıklılığı ve sağlamlığıdır. Kolaylıkla deforme olmayan bir ürün olan bahçe gölgelikleri bu özelliği ile müşterilerin tercih sebebidir. Gölgelikler

tüm olumsuz hava şartlarında dahi dayanabilecek yapıda olup, aynı zamanda hava akımını kesebiliyor. Yağmur, kar, dolu gibi zorlu hava koşullarında bile iç alanları koruyor.

Bahçe gölgelik fiyatları 2023 yılı için ortalama olarak müşterilere sunuluyor. gölgeleme filesi sitesinden ürünlerle ilgili detaylı bilgi alınabilir.

Gölgeleme Filesi Nerelerde Kullanılmaktadır.

Koyu yeşil file denilen şey, müstakil ev bahçelerinde veya binaların bahçelerinde daha fazla tercih edilen bir çittir. Yeşil file çit modelleri kullanım açısından oldukça sağlam ve uzun yıllar dayanıklılığı

sebebiyle tercih sebebidir. Yeşil çit oluşturan fileler %75’i ya da %95 oranlarında bahçelerde duvar olarak ta kullanılmaktadır. Bahçelerde veya balkonlarda karşı taraftaki binalardaki kişilerin sizi görmesini istemediğiniz durumlarda yeşil filelerden rahatlıkla duvar oluşturabilirsiniz.

Hem görünüm açısından şık ve estetik duran yeşil file çitler ile aynı zamanda mekanınızın farklı kişiler tarafından görünmemesini sağlayabilirsiniz. Yeşil çitler aynı zamanda duvar görevi

görmektedir. Dışarıdan bakıldığında mekanın görünmesini engelleyen estetik görünümlü filelerle rahatlıkla bahçelerinizde veya balkonlarınızda oturabilir ve sıcak yaz günlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. gölgeleme filesi top fiyatları araştırması yaparak yeşil çit oluşturmanın maliyetini hesaplayabilir ve bütçenize uygun bir file gölgelik oluşturabilirsiniz. 

Gölgelik File Ayrıca Bu Alanlarda da Tercih Edilmektedir.

Gölgeleme filesi modelleri sahip olduğunuz bireysel bahçelerle yaygın şekilde kullanılabildiği gibi birçok ticari işletmenin de tercih etmiş olduğu en ekonomik ürünlerin başında gelmektedir.

gölgelik oluşturmak için kullanılan alternatif yöntemler ile kıyaslandığında sağlamış olduğu avantajlar gölgelik file kullanım alanını oldukça genişletmektedir.

Farklı birçok açık mekanda, değişik renk alternatifleriyle karşınıza çıkan gölgeleme filesi modellerinin sıklıkla kullanıldığı alanlar şöyle sıralanmaktadır;

Gölgelik file 95 lik Faydaları Nedir?

Güneş alan açık alanlarda oturmak her ne kadar insan vücuduna D vitamini için gerekli olsa da sürekli güneşe maruz kalmak birtakım cilt hastalıklarına zemin oluşturabiliyor. Dolayısıyla açık alanlarda, bahçelerde, balkon ve teras gibi alanlarda gölge oluşturması için file gölgeliklere

gereksinim duyulmaktadır. Özelikle seracılık yapan kişiler ürünlerin yetiştirilmesinde bu gölgeliklere çok fazla ihtiyaç duymaktadırlar.

Gölgelik fileler oldukça farklı şekillerde üretilebiliyor. İstenen ölçülerde ve modellerde üretilebilen file gölgelikler tarlaları, seraları ve tüm açık alanları hem güneşin zararlı etkilerinden hem de tüm

olumsuz hava koşullarından koruyabiliyor. Devamlı şekilde kullanılan tüm açık alanlarda gölgeliklere ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. Zira açık alanlarda güneşe fazla maruz kalınması beraberinde farklı cilt sorunları oluşturmaktadır. gölgeleme filesi seçimi yaparken mutlaka kullanılacak alana göre ölçü alınmalıdır.

Sera alanı oluşturmak veya hobi bahçesi yapmak için sera gölgelik modellerini inceleyebilirsiniz. Gölgelik modelleri arasında çok sayıda farklı kullanım alanlarına göre modeller bulunmaktadır.

Elbette kullanılacak alana göre gölgelik fiyatları da değişim gösterebiliyor. Sebze ve meyve üreticiliği yapan kişilerin sıklıkla tercih ettiği gölgelikler ile ürünlerinizi güneşten ve olumsuz hava

şartlarından kolaylıkla koruyabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda seracılıkla uğraşan kişiler seranın belirli bir ısıya ulaşmasını ve bu ısının korumasını bu gölgeliklerle sağlarlar. Böylelikle serada yetiştirilen ürünlerden büyük ölçüde verim alınabilir.

Gölgelik File Sıkça Kullanım Alanları

 • Bahçeler,
 • Seralar ve tarlalar
 • Çocuk oyun alanları ve parklar,
 • Okulların açık alanları,
 • Balkon ve teraslar,
 • Peyzaj alanları,
 • Alışveriş merkezlerinin açık alanları,
 • Otel bahçeleri ve otel çevresi,
 • Açık spor alanları,
 • Açık konser alanları,
 • Açık etkinlik alanları,
 • İnşaat alanları,
 • Açık havuzlar ve havuz alanları,
 • Plajlar,
 • Otoparklar,
 • Cafe ve restoranların bahçeleri ve açık alanlarıdır.

Gölgelik File Üreticiden Gölgeleme Filesi

Kısacası güneş ışığına maruz kalan ve bu nedenle gölgelik bir alan oluşturulmak istenen tüm alanlarda gölgeleme filesi kullanımı uygun olacaktır.

gölgeleme filesi Güneşin yaydığı UV ışınları insan vücudu için oldukça zararlıdır. Birebir bu ışınlar ile maruz kaldığınızda cilt kanseri, güneş lekelenmeleri, kırışıklıklar, güneşe bağlı alerjik oluşumlar

ve kaşıntı gibi zararlı birçok durum ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle özellikle güneşin yoğun hissedildiği mevsimlerde açık alanlarda zaman geçirirken güneş ile direkt temas etmemeniz büyük

önem taşımaktadır. Tüm açık alanlarda insanların kendilerini güneşten koruyan bildikleri güvenli gölgelik alanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanların oluşturulabilmesi için yaygın bir şekilde tercih edilen ürünlerin başında gölgelik file modelleri gelmektedir.

gölgeleme filesi modelleri zararlı güneş ışınlarını engelleyerek insanların sağlıklı bir şekilde zaman geçirebilecekleri verimli gölgelik alanlar oluşturmaktadır. Bu nedenle yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Gölgelik file Çeşitleri Nelerdir?

Gölgeleme filesi modelleri çok yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bu ürünlerin bu kadar yaygın bir şekilde tercih ediliyor olmasıyla birlikte gölgeleme filesi çeşitlerinde de geniş alternatifler

sunulmaktadır. gölgeleme filesi çeşitlerinden maksimum düzeyde bir verimlilik elde edebilmeniz için doğru alanlarda doğru ürünleri kullanıyor olmanız büyük önem taşımaktadır.

Bunu sağlayabilmek için gölgeleme filesi çeşitleri bazı kategorilerde birbirinden ayrılmaktadır.

gölgeleme filesi çeşitleri nelerdir ve hangi kategorilerde ele alınır diye araştırma yapanlar için işte bazı detaylar;

Gölgelik File Özellikleri Nelerdir
 • gölgeleme filesi amacı ile kullanılan bu ürünler gölgeleme filesi ve tente üretimi yapan firmalar tarafından üretilmektedir. O üretim yapan her bir firma tarafından farklı özelliklerde üretiliyor olsa da gölgeleme filesi ürünlerinin genel özellikleri birbiriyle aynı seyretmektedir.
 • Çok önemli kullanım avantajları sağlayan bu ürünlerin genel özellikleri şöyledir;
 • Gölgelik fileler güneş ışığının etkisini maksimum düzeyde azaltan ve kaliteli gölgelik alanlar oluşturan ürünlerdir.
 • Farklı aralıklarındaki dokunma oranlarıyla hazırlanan bu ürünler zararlı UV ışınlarının geçişini engellemektedir.
 • Hava alabilen yapısı sayesinde sıcaklığı kontrol etme imkanı sağlamakta ve böylelikle optimum iklimlendirme koşullarını güvenli bir şekilde yaratmaktadır.
 • Güneş koruma özelliği ile birlikte şiddetli kar ve dolu yağışı gibi olumsuz hava koşullarında da kullanıldığı alanlarda etkin ve güvenli bir ortam yaratmaktadır.
 • Üretildiği malzemeler açısından bakıldığında oldukça dayanıklı ürünler olduğu gözlemlenmektedir. Yoğun ve zorlayıcı dış hava koşullarına rağmen uzun bir dönem yırtılmadan ve güvenli bir şekilde kullanım imkanı sunmaktadır.
 • Tekrar tekrar kullanılabilme özelliği bulunmaktadır.
 • Alternatif yöntemler ile kıyaslandığında uzun yıllar ve tekrar tekrar kullanılabilme özellikleri sayesinde oldukça ekonomik bir yöntem olarak tercih edilmektedir.
 • Delikli yapısı sayesinde hava sirkülasyonunu sağlamaktadır.
 • İnsanlar için güvenli gölgelik alanlar yaratabildiği gibi kuş, böcek ve benzeri canlılar için de koruyucu özellikler taşımaktadır.
 • İstenilen ebatlarda üretebilme imkanı bulunmaktadır.
 • İstenilen renklerde üretilerek koruyucu özelliğiyle birlikte kullanıldıkları alanlarda estetik bir görüntü oluşturmaktadır.
 • Rulo haline getirilebilen hafif ürünler olduğu için taşınması hayli kolaydır. Nakliye açısından ekonomik bir ürün olacaktır.
 • Uygulanması oldukça kolaydır. Profesyonel bir destek ihtiyacı duyulmadan kendi imkanlarınızla kurabilir ve geri sökebilirsiniz.
 • gölgeleme filesi üretimi yapan birden farklı marka ve firmalar bulunmaktadır. Her bir firmanın üretmiş olduğu ürünler birbirinden farklı kaliteler taşıyor olsa da bu ürünlere ait genel özellikler yukarıda belirtildiği şekildedir.
Ürün Galerisi

Gölgelik file fiyatları

Gölgelik file fiyatları alternatif olarak önerilen ürünler ile kıyaslandığında oldukça ekonomik ve avantajlıdır. Bu ürünlerin yaygın bir şekilde tercih ediliyor olmasının ana sebeplerinden birisi bu ürünlerin sunmuş olduğu ekonomik fiyat avantajlıdır.

gölgeleme filesi Alternatif yöntemlere nazaran oldukça ekonomik olan gölgeleme filesi fiyatları kendi içerisinde değerlendirilirken bazı kriterler baz alınmaktadır. gölgeleme filesi fiyatlarını etkileyen birincil etken olarak dokuma sıklığı değerlendirilmektedir. Gölgelik filelerin dokuma sıklık

oranları arttıkça bu ürünlerin fiyatlarında da bir artış yaşanmaktadır. Dokuma sıklığı ile birlikte bu ürünlerde bazı alınan bir diğer kriter satın alınan ürünün metrekaresidir.

Gölgelik file çeşitleri metrekare hesabıyla satılmaktadır. Kullanılacak olan alanın ölçülerine göre, birebir ve özel olarak satın alabileceğiniz gölgeleme filesi fiyatları kullanım alanının büyüklüğüne

göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla gölgeleme filesi fiyatları belirlenirken öncelikli olarak sizlerin bu ürünleri hangi alanda ve hangi amaçla kullanıyor olmanız büyük önem taşımaktadır.

kullanılacak olan alanın ölçülerine göre bir fiyatlandırma yapılırken aynı zamanda kullanım amacına göre dokuma sıklığı seçiminiz belirlenecek ve fiyatlandırmalar bu doğrultuda netleştirilecektir.

Sıkça Sorulanlar
Gölgelik File Neden Tercih Edilir?

Gölgelik file adı altında üretilen ürünler için oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Adından da anlaşılabileceği gibi bu ürünlerin öncelikle üretim amacı açık alanlarda gölgelik bölgeler oluşturmaktır.

Ancak bu ürünler gölgelik file olarak kullanılabildiği gibi bazı farklı amaçlar ile de kullanılabilen fonksiyonel ürünlerdir. Gölgelik file modellerini neden tercih etmeliyiz ve hangi alanlarda verimli bir şekilde kullanabiliriz diye araştırma yapanlar için işte detaylar;
·         Gölgelik fileler her türlü açık alanda kaliteli ve verimli gölgelik alanlar oluşturmak için tercih edilebilmektedir.
·         Gölgelik fileler bahçelik alanların sınırlarını belirlemek ve size özel bahçeleri dış dünya ile ayırarak görüntü kesmek amacıyla çit filesi olarak tercih edilebilmektedir.
·         Gölgelik fileler bahçelik alanlarda hayvanlarla bitkilerin arasını bölmek istediğinizde ya da bahçelik bir alanda farklı amaçlarla bölümlendirmeler yapmak istediğinizde tercih edilebilmektedir.
·         Gölgelik fileler sera filesi olarak tercih edilebilen en verimli ürünlerdir.

Gölgelik File Avantanları Nelerdir?

Oldukça geniş bir kullanım alanında tercih edilen gölgelik fileler sağlamış olduğu avantajlar ile uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Açık alanlarda gölgelik bölgeler oluşturmak istediğinizde ya da görüntü kesmek istediğinizde bu ürünleri tercih edebilirsiniz. İstediğiniz ölçülerde satın alabileceğiniz

gölgelik fileler kendi imkanlarınızla kolayca monte edebileceğiniz portatif ve ergonomik ürünlerdir. Bu ürünlerin bu kadar yaygın kullanılıyor olmasının altında yatan en önemli nedenler sağlamış olduğu kullanım avantajlarıdır. Gölgelik file olarak üretilen birbirinden farklı ürünlerin kullanıldığı alanlarda sağlamış olduğu avantajlar şöyledir;
·         Alternatif yöntemlere göre oldukça ekonomik bir ürün çeşididir.
·         Kullanım alanın ölçülerine göre istediğiniz ebatlarda satın alınabilmektedir.

·         Farklı renk alternatifleriyle satışa sunulmaktadır.
·         Yapısı gereği kolay temizlenebilen ürünlerdir. Dolayısıyla kullanıldığı alanlarda temizlik ve hijyen her zaman ön planda olmaktadır.
·         Leke tutmayan bu ürünler sadece su ile kolaylıkla temizlenebilmektedir.
·         Koruma ve görüntü kesme özelliğiyle birlikte estetik bir görüntü oluşturmaktadır.
·         Geniş yüzey alanı sayesinde düz şekilde kullanılabildiği gibi üzerine istenilen şekilde baskı
yapılabilecek etkin reklam alanları olarak tercih edilebilmektedir.

Gölgelik file modelleri sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle çok yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bireysel alanlarda ya da ticari işletmelerde verimli bir kullanım imkanı sunan bu ürünler her geçen gün farklı amaçlarla yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Çit Filesi Ne İşe Yarar?

Çit Filesi görüntünün engellenmesinde büyük rol oynar. İş yerlerinde evlerde balkonlarda gölgeleme amaçlı kullanılan Bu ürünler diğer balkon perdelerine oranla hava geçirgenliğinden dolayı ferah bir kullanım ortamı sağlar. İnşaat olan yerlerde ve şantiye sahalarında güvenlik önleminin alınması amacıyla da kullanımı sağlanmaktadır.
Parklarda bahçelerde halı sahalarda mesire alanlarında basketbol sahası gibi alanların çevrelemesinde gölgeleme ve görüntünün engellenmesi mahremiyet alanını oluşturulması amacıyla kullanılır. Metrekaresi en az olarak 140 gram şeklinde üretilen Bu ürünler mahremiyet alanı oluşturduğundan dolayı satın alırken 140 gramın altında olan metrekare cinsinden hesaplanan bu ürünleri satın almak mahremiyet alanı oluşturulmasını engeller. Bu ürünleri Gölgelik File sitesinde bulabilirsiniz.

% 95 Gölgelik File Fiyatları Ne Kadardır

%  95 gölgelik file fiyatları konusunda bir araştırma yapmak için internet sitesi üzerindeki firmalardan da bilgi almak gerekir. Bu konuda gölgelik file internet adresi üzerinden güvenli bir şekilde sipariş verilerek fiyat bilgisi elde etmek mümkündür. 95 gölgelik fileler çiftliklerde ahırlarda hayvanların soğuktan korunması için de oldukça kullanışlı bir üründür. Bahçe fileleri tüm bahçe teli modelleri için uygun olarak üretilmektedir. Gelebilecek olan toz bulutunu engeller ve hava akımını kontrol ederek serin bir güneşleme imkânı sunmaktadır.

Dokuma Sıklığına Göre Gölgelik File Çeşitleri

Gölgelik file çeşitleri birbirinden farklı dokuma sıklığı ile üretilmektedir. %35, %40, %55, %65, %75 ve %95 Dokuma oranlarında üretilen bu ürünler farklı kullanım amaçlarına göre farklı oranlarda tercih edilmektedir. Dokuma sıklık oranı düşük olan bir gölgelik file güneşi daha yoğun şekilde geçirecek, dokuma sıklık oranı yüksek olan bir gölgelik file güneşe karşı çok daha etkin bir koruma sağlayacaktır. Bu ürünler arasında bir seçim yaparken ürünü nerede kullanacağınız ve hangi amaçla kullanacağınız büyük önem taşımaktadır.

Baskılı veya Baskısız Gölgelik File Çeşitleri

Gölgelik file olarak kullanılan ürünler çoğunlukla oldukça geniş bir yüzey alanına sahiptir. Çit filesi veya inşaat filesi olarak kullanılan ürünlerde bazen baskılı ürünler tercih edilebilmektedir.

İstediğiniz renk alternatiflerini de seçebileceğiniz gölgelik file çeşitleri eğer ticari bir firma için kullanılıyorsa bu ürünler üzerine firmaya ait marka ve logo baskısı yapılabilmektedir. Böylelikle koruyucu özelliğiyle birlikte kullanıldığı alanlarda etkin bir reklam alanı oluşturarak çok uygun maliyetlerde tanıtım imkanı sunabilmektedir.

Bize Sorabilirsiniz

Rengine Göre Gölgelik File Çeşitleri Nelerdir?

Gölgeleme filesi satın alırken bu ürünlerin dokuma sıklığı ile birlikte renkleri de en çok araştırılan konulardan birisidir. Çünkü bu ürünler koruyucu özelliklere sahip olduğu gibi aynı zamanda

dekoratif ürünler olarak da ön plana çıkmaktadır. Çoğu zamanlarda bahçe ve benzeri alanlarda kullanıldığı için yeşil gölgelik file seçenekleri tercih edilip kullanılmaktadır. Deniz kenarı veya plaj, havuz gibi alanlarda mavi, krem gibi renklerde üretilen gölgelik file modelleri ön planda yer almaktadır. Görüntü kapama amacıyla veya otopark gibi alanlarda siyah renklerde karşımıza çıkan gölgelik file çeşitleri kullanıldığı alanlarda amacına uygun olan farklı renkler ile üretilen geniş bir çeşitliliğe sahiptir.

Aktif Kampanyalar
İhtiyacınıza Uygun Gölgeleme Filesi Üretiyoruz.

Gölgelikfile.Com

13.10.2022
398
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1