Çit Örtüsü

Çit Örtüsü

Çit örtüsü çit telleri üzerine uygulanmaktadır. Çoğunlukla yeşil renkte tercih edilen çit örtüleri farklı dokuma sıklığında yani farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Ve kullanım alanlarına ve kullanım amacına göre tercih edilerek bir nevi duvar görevi görmektedir.

Duvar Gölgelik Filesi olarak adlandırılan bu ürünler yüksek yoğunluklu polietilenden üretilmektedir. Polietilen malzemeler düşük aşınma oranına sahip ve aynı zamanda yüksek mukavemet sahibi bir malzemedir. Bu nedenle Çit Filesi üretim aşamasında kullanılmaktadır. Böylelikle yüksek yoğunluklu polietilenden üretilen Gölgelik File çeşitleri korunaklı yapısı sayesinde uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Tel çit örtüsü

Bahçelik alanlarda bu alanın sınırlarını belirlemek için tel çitler kullanılmaktadır. Kişiye özel yaşam alanları olan bahçelerde bu alanları görünmez ve korunaklı kılabilmek için tel çit örtüsü tercih edilmektedir. Farklı dokuma sıklığına sahip olan bu ürünler sayesinde özel mülklerin bahçeleri korunaklı ve özel alanlar haline dönüştürülmektedir. Duvar vb. diğer alternatif yapılara göre hem uzun yıllar kullanılabilen hem de en ekonomik yöntemlerden birisi olabilen bu ürünler yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Foto Galeri

Yeşil çit örtüsü

Yeşil çit örtüsü bir bahçe ya da açık bir alana döşemiş olduğunuz çit tellerin üzerine monte edilerek kullanılmaktadır. Mevcut çit tellerinizin metrekaresine göre bir sipariş verdiğinizde sizlere gelen ürünleri çit üzerine kolaylıkla monte edebilirsiniz. HDPE yani yüksek yoğunluklu polietilen malzeme ile üretilen çit örtüleri en yaygın kullanılan file sistemleri olarak bilinmektedir. Bu ürünlerin halk arasında kullanılan farklı birçok ismi bulunmaktadır. Yeşil çit örtüsü aynı zamanda gölgeleme filesi, bahçe filesi, çit filesi, sera filesi, bahçe ağı ya da gizleme filesi olarak da adlandırılmaktadır.

Çit örtüsü modelleri her ne kadar farklı renk alternatifleri ile üretiliyor olsa da yaygın olarak kullanılan ve tercih edilen renk yeşildir. Çünkü bu ürünler koruma ve gizlilik özelliği ile birlikte estetik ve dekoratif özelliklerde taşımaktadır. Açık ve bahçelik alanlarda kullanıldığı için bu alanlarla uyum sağlayabilen ve ortam ile bütünleşebilen yeşil renk alternatifi tercih edilmektedir. Böylelikle kullanıldığı alanlara estetik bir görüntü kazandırmaktadır.

Sıkça Sorulanlar
Çit Filesi Nedir?

Kenarlarında Kuşgözleri Olan Gölgelik File Ürününden Üretilen Bina Villa Bağ Bahçe Ev Gibi Ortamların Mahrimiyet Görüntüsünü %95 Kapatan Üründür.

Gölgelik filesi nedir?

Gölgelik file, bahçe ve özellikle de güneş alan açık alanlarda sıklıkla kullanılan ve UV ışınlarını en aza indirmeyi amaçlayan filelerdir.

Sera filesi ne işe yarar?

Gölgeleme Filesi, İstenmeyen veya olumsuz etki yaratabilecek güneş ışınlarından korunmak için seralarda, Kafeteryalar da veya balkonlarınız da kullanarak gerek sıcaklığı düşürmek, gerek ise istenmeyen güneş ışınlarının önüne geçmek için Gölgeleme Filesi kullanılır.

Bahçe çit örtüsü 

Bahçe çit örtüsü çeşitlerinin farklı birçok alanda ve farklı amaçlar ile kullanımı mümkündür. Adı bahçe çit örtüsü olarak geçse de kullanım alanı sadece bahçeler ile kısıtlı değildir. Ve açık alanlar en yaygın kullanım alanlarıdır. Bahçe çit örtüsü modelleri kullanım alanları şöyledir;

 • Bahçeler,
 • Parklar,
 • Açık hava etkinlik alanları,
 • Açık hava konser alanları
 • Restoran ve kafe bahçeleri
 • Çocuk oyun alanları,
 • Plaj ve havuz alanları,
 • Otopark alanları,
 • Tenis kort, halı saha ve basketbol sahası gibi spor tesisleri,
 • Tarımsal alanlar,
 • Seralar,
 • Balkon ve teraslar,
 • İnşaat çevreleri,
 • Kazı ve yıkım alanlarıdır.

Bu alanları çevreleyen çit teller üzerine bahçe çit örtüsü monte edilmektedir. Böylelikle alanlar dışardan bağımsız ve görülemeyen alanlar haline dönüşebilmektedir. Aynı zamanda bahçe çit örtüleri toz ve rüzgara karşı güçlü bir koruyucudur. Kullanıldığı alanları dışarıdan görülemeyen gizli alanlar yapabildiği gibi dışarının tozundan ve rüzgarından da koruyabilmektedir.

Kullanım Klavuzu

Bahçe tel çit örtüsü

Bahçe tel çit örtüsü farlı kullanım amaçlarına sahiptir. Yüksek mukavemet sahibi olan bu ürünler sayesinde açık alanlarda korunaklı bölgeler oluşturabilirsiniz. Size özle bir bahçede korunaklı ve güvenli bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız bahçe tel çit örtüsü kullanabilir ve en uygun maliyetlerle bunu sağlayabilirsiniz.

Bahçe tel çitler üretilirken % 40 ve % 95 arasında farklı dokuma sıklığı ile üretilmektedir. %95 sokuma sıklığı demek bu ürünler kullanıldığında bahçenizin dışardan görünebilme olasılığını sıfıra kadar indirmektedir. Adeta bir duvar görevi gören bu ürünler sayesinde uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz bahçelik alanlar oluşturabilirsiniz.

Bahçe tel çit dokuma sıklıkları kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Bazı alanlar için %40 oranında bir dokuma yeterli olurken bazı alanlarda % 55, % 75 gibi oranlarda kullanılmaktadır. Bu oranlar arasında bir seçim yaparken dış etkenleri ve kullanım alanının amacını göz önüne almalısınız.

Aktif Kampanyalar
Gölgelik File

www.golgelikfile.com

Çit örtüsü fiyatları

Çit örtüsü fiyatları kullanıma amacına bakıldığında her zaman en uygun maliyetli ürünler olarak değerlendirilmektedir. Alternatif yöntemler ile kıyaslandığında kolay monte edilebilen ve uzun yıllar kullanılabilen bu ürünlerin fiyatları oldukça avantajlı kalabilmektedir.

Duvar Çit Örtüsü

Gölgeleme filelerinin özelliklerinden en önemlisi hiç kuşkusuz ki gölgelendirme oranıdır. Gölgelendirme oranı ne kadar fazla olursa üründen alınan verim de o oranda sağlıklı olacaktır. Kullanım alanlarına gelecek olursak hemen her gölgeleme filesinde olduğu gibi aynı alanlarda kullanılabiliyor. Farklı olarak sadece yaşam alanlarınıza ya da uygulatmak istediğiniz alanlara daha fazla gölgeleme yapabiliyor. Dolayısıyla daha fazla gölgeleme istediğiniz sosyal tesislerinizde ya da yaşam alanlarınızda 95 gölgelik file modellerini tercih edebilirsiniz.

95 gölgelik file fiyatları ise diğer yıllara kıyasla bu sene farklılık göstermektedir. Ürünün fiyatlarının belirlenmesinde en önemli etken ürünün kalitesi, markası ve ebatlarıdır. Kullanım alanınıza uygun ölçülerde bir gölgeleme filesi satın almak istiyorsanız Gölgelik file sitesinin gölgeleme filelerini incelemeniz sağlıklı olacaktır.

13.10.2022
289
Ziyaretçi Yorumları (1)

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1