Gölgelik

Gölgelik

Gölgelik file kullanılması ile var olan açık alanlarda vakit geçirebilmek daha mümkün hale gelmektedir. Gölgeleme fileler genellikle açık alanlarda olan güneş ışığını kesmek ve bahçelerde geçirilen zamanın daha kaliteli ve konforlu olmasını sağlamak amacıyla kullanılır. Açık alanlarda doğrudan güneşe maruz kalınması cilt hastalıklarına zemin oluşturur. Dolayısıyla zamanının büyük bölümünü bahçelerde geçirenler için oldukça kullanışlı ürünlerdir.

Gölgeleme fileler günümüzde hemen her alanda kullanılan file türüdür. Farklı modellerde ve boyutlarda üretilen bu ürünler sağlamlığı ve dayanıklılığı ile kullanıcıların tercih sebebidir. Bu ürünü kaliteli bir kumaştan üretilen firmadan temin ettiğinizde uzun yıllar gözü kapalı üründen sağlıklı verim alabilmeniz mümkündür. Yıllarca sorunsuz ve hiçbir şekilde deforme olmadan ürünü kullanabilirsiniz.

Gölgelik
Gölgelik

Gölgelik Filelerin Kullanım Alanları

Gölgelik filelerin kullanım alanları epeyce fazladır. Sadece bir alana Gölgeleme vermesi için değil hemen her alanda Gölgeleme filelerden yararlanılıyor. Gölgeleme filelerin bu şekilde popüler olması da Gölgeleme fiyatları açısından fiyatların yükselmesine neden olabiliyor. Lakin kullanım alanları ve her alanda kurtarıcı ürün olması gibi durumlar değerlendirildiğinde fiyat farklılıkları makul bulunmaktadır. Gölgeleme filelerin başlıca kullanım alanları:

 • Seralar
 • Tarlalar
 • Parklar
 • Açık spor alanları
 • Havuz kenarları
 • Balkonlar
 • Teraslar
 • Villa bahçeleri
 • Hobi bahçeleri
 • İnşaatlar
 • Açık hava etkinlikleri
 • Otoparklar
 • Hayvan barınakları
 • Açık konser alanları
 • Otellerin bahçeleri
 • Kafe ve restoranlar

Gölgelik filelerin bu denli yaygın bir şekilde kullanılması ile artık gerek işletme sahipleri gerekse müşteriler açık alanlarda gönül rahatlığıyla daha fazla zaman geçirebiliyorlar. Aynı zamanda seraların üzerini kapatmak için ve evlerin bahçelerinde yeşil çit duvar oluşturmak için de bu filelerden yararlanılıyor.

Gölgelik Filesi Nedir?

Gölgelik file modelleri günümüzde oldukça revaçta olan gölgeleme sistemidir. Aynı zamanda bu Gölgeleme filelere gölgeleme filesi de denilmektedir. Gölgeleme fileleri genellikle 1 metre boyunda olup müşterinin isteği ile farklı boylarda da üretilir. Ayrıca müşterinin bu fileyi kullanacağı alana göre file ebatları, rengi ve özellikleri değişebiliyor. Gölgeleme fileleri genel manada üretim yapılan firmalarda gri, siyah ve yeşil renklerde üretiliyor.

Satın almak istediğiniz bir gölgeleme filesinden sağlıklı verim almak için mutlaka ürünün kalitesini değerlendirmelisiniz. Ardından fiyata bakmanız sağlıklı olacaktır. Zira ürünün kalitesi ve üretiminde kullanılan materyal iyi olduktan sonra zaten bu ürün sizin uzun yıllar boyunca sorunsuz ve deforme yaşanmadan kullanacağınız bir ürün olacaktır. Dolayısıyla sağlamlığı ve dayanıklı yapısı ile sık örme kumaştan üretilen bir gölgeleme filesi ile daha sağlıklı sonuçlar alabilmeniz mümkündür. Fiyat kısmı son aşama olarak değerlendirilmelidir. Gölgeleme file sitesi üzerinden uygun fiyatlarla satışa sunulan gölgeleme filelerini değerlendirebilirsiniz. Gölgeleme file top fiyatları hakkında siteden bilgi alabilirsiniz.

Bahçelik Gölgeleme Filelerinin Özelikleri

Gölgelik File Veya Bahçelik gölgeleme fileleri her türlü bahçelerde rahatlıkla kullanılır. Gölgeleme filelerin en fazla kullanılan modeli hiç kuşkusuz ki bahçe gölgelikleri modelidir. Hemen her bahçeyi bu gölgeleme fileleri ile dilediğiniz gölgelikte bir yaşam alanına dönüştürebilir ve yaz günlerini sorunsuz şekilde bahçelerinizde geçirebilirsiniz. Ve yahut bahçenizde yetiştirmiş olduğunuz ürünleri bu filelerin vermiş olduğu destekle rahatlıkla olgunlaşan ürünleri toplayabilirsiniz. Fileler gerektiğinde toplama örtüsü olarak da görev yapmaktadır.

Bahçe gölgeliği modelleri arasında 55 Gölgeleme file fiyatları olan model öne çıkmaktadır. Bu modelde bir Gölgeleme file satın alırsanız güneşi %55 oranında engelleyebilirsiniz. Geri kalan %45’lik oranda yine güneş ışığı sızabilir. Fakat bu oran sizin D vitamini almanızı sağlar. Bu kadar bir oran farklı cilt hastalıklarına neden oluşturmaz. Aksine insan vücudunun güneşe de ihtiyacı vardır.

Modern Gölgeleme Filesi Nerede Üretilir?

Modern Gölgeleme fileler son derece sağlam dizayna sahiptir. Bu nedenle Gölgelik file metre fiyatları ayrıca net bir şekilde sunuluyor. Bu ürünlerin modern olması müşteriler tarafından kusursuz bir şekilde tercih edilmesini sağlar. Gölgeleme fileler hem bireysel hem de kurumsal kimlikli firmalar tarafından satın alınıyor. Bireysel müşteriler bu ürünleri daha çok konut ve müstakil ev bahçesi için satın alıyor. Kurumsal kimlikli firmalar ise gölge yapan fileleri daha çok firma açık alanda personellerin güneş ışınlarından korunması amacıyla satın alıyor.

Gölgeleme fileler bu nedenle sektörün en çok satın alınan Güneş ışınları koruyucu ürünleridir. Bu özel ürünlerin en büyük faydası ise, bireyleri özellikle de Öğlen saatlerinde Güneş ışınlarına karşı korumasıdır. Bu kapsamda bireylerde havale ve baş dönmesi gibi çeşitli sağlık sorunları oluşmasını engelleyebiliyor. Bu ürünleri satın almak için Gölgelik File sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Gölge Tülü Filelerin Özellikleri ve Sıklıkğı

Gölgeleme fileler birçok değişik türlerden imal ediliyor. Bu türler arasında 95’lik gölgelik file modeli sektörde en çok tavsiye edilen üründür. Gölgeleme fileler her ebattan imal ediliyor. Bu nedenle üretici firma daha çok müşteri istekleri doğrultusunda gölge oluşturan fileler imal ediyor. Bu ürünlerin herhangi dezavantajları ise yoktur. Bu nedenle de birçok özellikleriyle gölgelik fileler müşteriler tarafından takdir ediliyor.

Gölgelik file nedir?

Gölgelik file, bahçe ve özellikle de güneş alan açık alanlarda sıklıkla kullanılan ve UV ışınlarını en aza indirmeyi amaçlayan filelerdir. Cilt kanseri gibi kötü ve geri dönülmez hastalıkları tetikleyen güneş ışınları bütün canlılara zarar verebilmekte ve böylelikle kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir

Gölgelik file ömrü ne kadardır?

File Özellikleri

Uv katkılı olup dış mekanda ömrü 6-8 yıldır. Orjinal hammadde kullanılarak üretim yapıldığından ömrü muadillerine göre daha uzundur.

Gölgeleme filesi ne işe yarar?

Gölgeleme filesi, özellikle güneşin etkilerini azaltmak, sıcaklığı düşürmek, gölge oluşturmak ve rüzgarı kesmek amacıyla tercih edilen, UV ışınlarını en aza indirmeyi amaçlayan file sistemlerine verilen isimdir.

Gölgeleme Filesi Sayesinde Yaz Günleriniz Güzel Geçsin!

Gölgeleme file, güneş alan alanlarda, bahçelerde, balkonlarda ve teraslarda güneşi kesmek amacıyla kullanılan sistemdir. Güneşi zararlı ışınlarını minimum seviyeye indirmek için Gölgeleme file kullanılmaktadır. Gölgeleme fileler sayesinde erken yaşlanma, cilt kanseri, cilt sarkması, deri kanseri gibi olumsuz etkenlerden korunabilirsiniz. Dış mekanlarda kullanılan gölgelik file sayesinde bahçe ve teras gibi alanları kullanabiliriz.

Gölgelik fileler kullanım alanlarına göre farklı ebatlarda olabilir. Bahçelerde, teraslarda, kamelyaların üzerini kapatmak için kullanılan Gölgeleme fileler çok sayıda kişi tarafından talep görmektedir. Gölgelik filelerin kullanılmasıyla yaz günlerinde bahçeler ve teraslar daha kullanışlı olmaktadır.

Gölgelik Fileler Neden Tercih Edilir?

Belli bir yaşın üzerinde olan kişilerin D vitamini olarak güneşten faydalanmaları sağlık açısından faydalıdır. Uzmanlar genellikle bahçelerde veya balkonlarda güneşten faydalanılması açısından vakit geçirilmesinin sağlıklı olacağı görüşünü savunmaktadırlar. Fakat güneşinde insan sağlığına D vitamini olarak faydası olsa da güneşte tam anlamıyla açıkta oturmak kişinin cildinde geçmeyen hasarlar oluşturabiliyor. Güneş lekeleri ve beraberinde oluşan cilt rahatsızlıkları gibi durumlardan korunmak için bahçe gölgelikleri kullanılması sağlıklı olacaktır.

Bahçe gölgelikleri sayesinde bahçelerinizde veya teraslarınızda ya da farklı alanlarda oturmak istediğinizde güneşin zararlı etkenlerinden korunmanız mümkündür. Zira bu sistemler %95 kadar güneşi sızdırmamaktadır. Aynı zamanda güneşi keserken hava aldırabilen yapısı sayesinde açık havada daha konforlu zaman geçirebilirsiniz.

55’lik Gölgeleme Filesi Fiyatları

55 Gölgeleme file fiyatları nasıldır gibi sorular Online platformlarda sıklıkla araştırılmaktadır. Genel olarak gölgelik file fiyatları hakkında ekonomide oluşan dalgalanmalar dikkate alındığında net bir fiyat bilgisi vermemiz mümkün olmamaktadır. Lakin 55’lik Gölgeleme file özelliklerini dikkate aldığımızda piyasadaki ortalama fiyatlarla hemen hemen yakın fiyatları sunduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. 55’lik filelerin özellikleri:

 • %55 olarak gerek güneşi gerekse rüzgarı kesme potansiyeline sahiptir.
 • %55 güneşi keserken %45 oranında ise rüzgarı geçirebilir.
 • Bu oranlardaki Gölgeleme fileler daha çok arı filesi olarak üzüm bağlarında kullanılmaktadır.
 • Arı fileleri ile kuşların ve diğer hayvanların üzüm bağlarına zarar vermesi önlenebiliyor.
 • İnşaat alanlarında inşaat iskelesi olarak ta kullanılabiliyor.
 • Seralarda meyve, sebze ve çiçeklerin üzerini örtmek maksadıyla kullanılır.
 • Gölgelik file aynı zamanda ürünlerin toplanması sırasında serilerek kullanılır.

Tüm bu alanlarda 55 Gölgeleme filelerden yararlanılır. Bu ürünler genellikle 5 sene garantili şekilde satışa sunulur. Oluşabilecek darbelere, aşınmalara dayanıklı şekilde üretilir.

Gölgelik File Avantajları

Gölgelik file kullanılması kişiler açısından oldukça fazla avantaj sağlar. Gölgeleme file kullanmanın avantajları şöyledir:

 • Açık alanlarda veya bahçe, balkon veya kamelya gibi alanlarda güneşin vermiş olduğu zararlı etkenlerden korunulmasını sağlar.
 • Tarlalarda veya sera gibi alanlar için oldukça faydalıdır. Zira bu alanlarda yetişen ürünlerin güneşten veya olumsuz hava koşullarından zarar görmesini engeller.
 • Müstakil yapıların var olan bahçelerinde oturulmasını sağlamak için görüntü ve güneşi kesmesi amacıyla kullanılır.

File gölgeliklerin sunmuş olduğu en önemli avantaj hiç kuşkusuz yapının görüntüsünü kesmesidir. Dışarıdan bakıldığında görünmeyecek fakat içerden dışarısı rahatlıkla görünecek şekilde bir Gölgeleme file tercih edilmesi hem estetik açıdan hem de konfor açısından oldukça büyük fayda sağlar. Bu avantajlardan yararlanmak için uygulama yapılacak alana göre Gölgeleme file top fiyatları özenle araştırılmalıdır.

Gölgelik Fiyatları

File gölgeliklerin tüm avantajlı durumları ve aynı zamanda ürünün markası, modeli, kullanım şekli ve son olarak ta fiyatı dikkate alınarak Gölgeleme sistemleri tercih edilmelidir. Gölgeleme fiyatları araştırılarak uygulamaya karar verilmelidir. Gölgelik file sitesi üzerinden rahatlıkla file modellerini inceleyebilir ve tüm Gölgeleme seçenekleri hakkında kolaylıkla detaylı inceleme yapabilirsiniz.

13.10.2022
268
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1