Bahçe Gölgelik

Bahçe Gölgelik

Bahçe Gölgelik Güneş alan açık alanlarda oturmak her ne kadar insan vücuduna D vitamini için gerekli olsa da sürekli güneşe maruz kalmak birtakım cilt hastalıklarına zemin oluşturabiliyor. Dolayısıyla açık alanlarda, bahçelerde, balkon ve teras gibi alanlarda gölge oluşturması için file gölgeliklere gereksinim duyulmaktadır. Özelikle seracılık yapan kişiler ürünlerin yetiştirilmesinde bu gölgeliklere çok fazla ihtiyaç duymaktadırlar.

Gölgelik fileler oldukça farklı şekillerde üretilebiliyor. İstenen ölçülerde ve modellerde üretilebilen file gölgelikler tarlaları, seraları ve tüm açık alanları hem güneşin zararlı etkilerinden hem de tüm olumsuz hava koşullarından koruyabiliyor. Devamlı şekilde kullanılan tüm açık alanlarda gölgeliklere ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. Zira açık alanlarda güneşe fazla maruz kalınması beraberinde farklı cilt sorunları oluşturmaktadır. Gölgelik file seçimi yaparken mutlaka kullanılacak alana göre ölçü alınmalıdır.

 

Bahçe Gölgelik

Bahçe Gölgelik Yeşil File Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Bahçe Gölgelik denilen şey, müstakil ev bahçelerinde veya binaların bahçelerinde daha fazla tercih edilen bir çittir. Yeşil file çit modelleri kullanım açısından oldukça sağlam ve uzun yıllar dayanıklılığı sebebiyle tercih sebebidir. Yeşil çit oluşturan fileler %75’i ya da %95 oranlarında bahçelerde duvar olarak ta kullanılmaktadır. Bahçelerde veya balkonlarda karşı taraftaki binalardaki kişilerin sizi görmesini istemediğiniz durumlarda yeşil filelerden rahatlıkla duvar oluşturabilirsiniz.

Hem görünüm açısından şık ve estetik duran yeşil file çitler ile aynı zamanda mekanınızın farklı kişiler tarafından görünmemesini sağlayabilirsiniz. Yeşil çitler aynı zamanda duvar görevi görmektedir. Dışarıdan bakıldığında mekanın görünmesini engelleyen estetik görünümlü filelerle rahatlıkla bahçelerinizde veya balkonlarınızda oturabilir ve sıcak yaz günlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Gölgelik file top fiyatları araştırması yaparak yeşil çit oluşturmanın maliyetini hesaplayabilir ve bütçenize uygun bir file gölgelik oluşturabilirsiniz. 

Bahçe Gölgelik Fiyatları

Sera alanı oluşturmak veya hobi bahçesi yapmak için sera gölgelik modellerini inceleyebilirsiniz. Gölgelik modelleri arasında çok sayıda farklı kullanım alanlarına göre modeller bulunmaktadır. Elbette kullanılacak alana göre gölgelik fiyatları da değişim gösterebiliyor. Sebze ve meyve üreticiliği yapan kişilerin sıklıkla tercih ettiği gölgelikler ile ürünlerinizi güneşten ve olumsuz hava şartlarından kolaylıkla koruyabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda seracılıkla uğraşan kişiler seranın belirli bir ısıya ulaşmasını ve bu ısının korumasını bu gölgeliklerle sağlarlar. Böylelikle serada yetiştirilen ürünlerden büyük ölçüde verim alınabilir.

En Uygun Gölgeleme File Fiyatları Nedir? Bahçe Gölgelik

gölgelik file fiyatları kullanılacak alana göre veya farklı özelliklerine göre değişim göstermektedir. Gölgelik modelleri ve ebatlarına göre farklı fiyat aralığında olan ürünlerden kullanım alanınızın ölçüsü dikkat alınarak fiyat araştırması yapmanız sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda hangi alanda gölgelik kullanmak istediğinizi ürünü satın almak istediğiniz firmaya belirttiğiniz taktirde mekanınıza en uygun gölgelik fiyat aralığı size sunulacaktır.

Gölgeleme filesi modellerini uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sağlam ve dayanıklı yapısıyla tercih edilen file gölgelikler herhangi bir aşınma ve yıpranma olmadan uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz ürünlerdir. Dolayısıyla hiçbir şekilde ek maliyet oluşturmamaktadır. Gölgelik file sitesi üzerinden en uygun gölgelik fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Bahçe Gölgelik File Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

File gölgelik sistemlerinin farklı boyutları olabildiği gibi farklı özellikleri ve kullanım avantajları da mevcuttur. 55 gölgelik filelerin özellikleri:

  • 1 metre ve 1.20 eninde olarak üretilebiliyorlar.
  • 55’lik olan file gölgelikler %55 oranında güneşi ve diğer olumsuz hava şartlarından koruma sağlarken, %45’lik oran ise güneşi sızdırır.
  • Tarlalarda, seralarda böceklerin ve sineklerin ürünlere zarar vermesini engellemek amacı ile kullanılır.

Tüm bu özellikleri olan 55 gölgelik file fiyatları ise gölgelik modellerine ve kullanılan alanın ölçülerine göre farklılık göstermektedir. Gölgelik filenin üretiminde kullanılan malzemenin dayanıklılığı fiyatların belirlenmesinde etkendir.

Bahçe Gölgelikleri

Bahçe gölgelikleri avantajları ve kişiye sunmuş olduğu ayrıcalıklar arasında çok sayıda özellik mevcuttur. En önemli özelliği ise ilk olarak ürünün dayanıklılığı ve sağlamlığıdır. Kolaylıkla deforme olmayan bir ürün olan bahçe gölgelikleri bu özelliği ile müşterilerin tercih sebebidir. Gölgelikler tüm olumsuz hava şartlarında dahi dayanabilecek yapıda olup, aynı zamanda hava akımını kesebiliyor. Yağmur, kar, dolu gibi zorlu hava koşullarında bile iç alanları koruyor.

Bahçe gölgelik fiyatları 2022 yılı için ortalama olarak müşterilere sunuluyor. Gölgelik file sitesinden ürünlerle ilgili detaylı bilgi alınabilir.

13.10.2022
133
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1