trende

Bilecik Gölgelik File Fabrikası

06.11.2022
23
Bilecik Gölgelik File Fabrikası

gölge ağı nedir?


Gölgelik File, bitkilere ve insanlara güneşten koruma sağlayan hafif örme polietilen bir kumaştır. Gölgelik kumaş, farklı bitki, çiçek ve ekin türlerinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için %50 ila %90 arasında değişen yoğunluklarda mevcuttur. Seralarda, çember yapılarda ve saha uygulamalarında kullanılabilir. Ek kullanımlar arasında çitler, ön camlar ve mahremiyet engelleri bulunur. Gölgelik malzemesi çürümeye ve küflenmeye karşı dayanıklıdır, kırılmaz ve su geçirgendir. Üstün havalandırma sunar, ışık yayılımını iyileştirir ve seraları daha serin tutar. Sonuç olarak, gölgelik kumaş, sıcak aylarda olduğu kadar sık ​​fan çalıştırma ihtiyacını azaltarak enerji maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilir. Gölgelik ağının takılması, yoğun olmayan sezonda olduğu gibi hızlı ve kolaydır.

gölgelik file nedir?


gölgelik file nedir? Gölgelik, bitkilere ve insanlara güneşten koruma sağlayan hafif örme polietilen bir kumaştır. Gölgelik kumaş, farklı bitki, çiçek ve ekin türlerinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için %50 ila %90 arasında değişen yoğunluklarda mevcuttur.

gölgelik file nedir?

gölge ağı nedir? Gölgelik, bitkilere ve insanlara güneşten koruma sağlayan hafif örme polietilen bir kumaştır. Gölgelik kumaş, farklı bitki, çiçek ve ekin türlerinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için %50 ila %90 arasında değişen yoğunluklarda mevcuttur.

Yansıtıcı gölge nedir ve seramda nasıl faydalıdır?
Yansıtıcı gölge, güneşin radyasyonunu emmek yerine yansıttığı için optimum büyüyen bir iklim oluşturmaya yardımcı olur. Yansıtıcı gölge, ışık, sıcaklık ve nem dengesini kontrol etmeye yardımcı olur. Yansıtıcı gölge perdeleri de enerji tasarrufu sağlar. Mükemmel iklim özellikleri arasında, maksimum yansıma nedeniyle düşük gündüz sıcaklığı ve mahsul sıcaklığını ortama yakın tutan geceleri yüksek enerji tasarrufu bulunur.

Standart gölgelik ve yansıtıcı gölgelik arasındaki fark nedir?
Standart gölgelik, bitkileri ve bitkileri doğrudan güneş ışığından korumanın ekonomik, son derece dayanıklı bir yoludur. Gölgelik, bir seranın, soğuk çerçevenin veya yüksek tünelin dış çatısına, ışığın belirli bir yüzdesinin binaya girmesini engellediği ve böylece bitkilerin daha rahat kalmasını sağlayan bir yere yerleştirilir. Bu tür gölge malzemesi genel bahçecilik, çiftçilik ve sera uygulamaları için uygundur ve ticari çiftçilik ve bahçecilik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hangi gölge malzemesini kullanmalıyım?
Mahsulünüze göre gölgelik malzemesi kullanabilirsiniz. Bu gölge malzemesi çiftlik hayvanları, evcil hayvanlar, bitkiler ve insanları doğrudan güneş ışığından korumaya yardımcı olur ve ayrıca bir mahremiyet bariyeri veya ön cam olarak iyi çalışır. Deneyimler, yetiştiricilerin, güney eyaletlerinde ve kuzey eyaletlerinde ışığa duyarlı bitkiler için kullanılan %70 ila %80’lik yüksek yoğunluklarla birlikte, çoğunlukla %50 ila %60 yoğunluk kullandığını göstermiştir.

Birçok kişi, çatılarda yüksek yoğunluklu gölgelik ve duvarlarda düşük yoğunluklu gölgelik kullanmanın ideal gölge koşulları oluşturmak için iyi bir yöntem olduğunu düşünmektedir. Sebze bahçıvanları, hem iklim hem de bitki çeşitliliği için uygun olan gölgelik kumaş yoğunluğunu belirlemek için yerel Üniversite Tarımsal Yayım ofisine danışmalıdır.

Gölge malzemesine göre gölge yüzdesi ne anlama geliyor?
Gölge yoğunluğu, gölge tarafından engellenen ışığın yüzdesi ile belirlenir. Örneğin, %80 gölgenin tanımı, ışığın yalnızca %20’sinin içinden geçmesidir. %30 ila %50 arası bir gölge yüzdesi sebzeler için idealdir, %80 ila %90 arası ise insanları korumak için idealdir.

gölgelik file ağının avantajları:

Çürüme
yıkamak kolaydır
Ağların taşınması ve kurulumu kolaydır
Hafiftir ve yeri değiştirilebilir
%30-50’lik bir gölge yüzdesi sebze ve çiçekler için idealdir.
Bahçeler, bitki fidanlıkları, Ev teras bahçeciliği için idealdir.
Bitkilere zarar vermemek için bitki güçlüklerini ve rüzgar basınçlarını en aza indirir, bitki büyümesini teşvik etmek için fotosentezi artırır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?